אגודה וקהילה

הקמת אתרי מורשת, תצפית וטיול

מצפה נח כינרתי

באחד האתרים מהם נשקף הנוף היפה בארץ, לצד מאגרי המים של אגודת המים ברמת סירין, בחרנו לבנות ולמקם את מצפה נוח כנרתי- לזכרו של האיש, להנצחת מורשתו ומורשת חלוצי עמק הירדן.
המבקרים במצפה יכולים להנות מתצפית מרהיבה על נוף הרי הגולן והגלעד, עמק הירדן וכמובן הכנרת. בנוסף במקום מפה ויזואלית הסוקרת את האזור ועמדת שמע של מסבירן המספר בצורה חווייתית ומעניינית את סיפורו של עמק הירדן, נוח כנרתי והאזור כולו.
המצפה ממוקם על גדות מאגר סירין הגדול ומאפשר גם צפייה בציפורי מים שונות דרך חורי מסתור ייעודיים.
אגודת המים בעמק הירדן מטפלת באתר, מתחזקת ודואגת לניקיונו וקוראת למטיילים ולתושבי העמק לבקר במקום וליהנות מהטבע המרהיב סביבו.

פינת פיקניק ע"ש שלומי אברהם, כביש מעגן-חמת גדר

פינת הפיקניק כוללת עצי נוי, פינות ישיבה ומנוחה, למרגלות נוף מרהיב. הפינה ממוקמת על הכביש העולה מעמק הירדן (צומת מעגן) לכיוון חמת גדר ומשולש הגבולות, ומאפשר למטיילים באזור לעצור בצד הכביש בצורה בטוחה לנוח וליהנות מנופי העמק.
הפינה הוקמה לזכרו של שלומי אברהם ז”ל עובד אגודת המים לשעבר ומיועדת לשימוש הקהל הרחב, תושבי העמק והמטיילים בו. הפינה הוקמה בשיתוף חברת “הדקל” מעמק הירדן.

חינוך

אגודת המים בעמק הירדן מאמצת את כיתת הבנאים של תיכון בית ירח

פרויקט כיתת הבנאים מיועד למנוע נשירה ממסגרת ביה”ס, התכנית פותחת בפני התלמידים מסלול לימוד מקצועי של עבודת המסגרות בשילוב למידה לבגרויות. תלמידי הכיתה מקבלים ליווי אישי וצמוד מצד צוות התיכון ובראשו מחנך הכיתה נתן גבע, ומורכבת מתלמידים מרחבי עמק הירדן והסביבה. 
אגודת המים תומכת בפרויקט החשוב הזה, במסגרת התמיכה נפגש אריק ראובני מנכ”ל האגודה עם התלמידים, שוחח איתם ונטע בהם מוטיבציה להמשך הלימודים עם סיפורו האישי. בסיום הביקור התחדשה הכיתה במדי עבודה ונעליים מדוגמות, תרומת האגודה.

סיוע למגמת החקלאות של תיכון בית ירח בעמק הירדן

מגמת החקלאות פועלת בתיכון ומזמינה את התלמידים ללמוד על החקלאות הישראלית והישגיה. תלמידי המגמה לומדים על מושגים ועקרונות מתחום המקצועות המדעיים כגון: ביולוגיה, כימיה, מדעי כדור הארץ ומדעי הסביבה ונבחנים בבחינות בגרות בהיקף של 5 יחידות ביניהם בחקלאות צומח והתמחות במטעים.
אגודת המים תורמת למגמת החקלאות בתיכון בית ירח זו משנת 2013 ברציפות, ורואה את פיתוח החקלאות בעמק הירדן, הן כמקור לפרנסת החברים והן כמעשה ציוני לאומי, בפרט כאשר מדובר על יישובי ספר הקובעים את גבולות המדינה.

 סיוע לקייטנת איל"ן בקיבוץ אשדות יעקב

כמידי שנה בחודשים יולי-אוגוסט מקיימת עמותת איל”ן קייטנות קיץ לילדים ובני נוער בגילאי 7-21, בעלי מוגבלות פיזית ומוטורית. הקייטנה פועלת מזה כ-20 שנה גם בקיבוץ אשדות יעקב אשר מארח את הילדים ומבטיח להם קיץ מהנה.

תמיכה וסיוע לגרעיני צבר ולחיילים בודדים בקיבוצי עמק הירדן

תכנית “צופים גרעין צבר” פועלת בקיבוצים מזה 25 שנים. גרעיני צבר מורכבים מבני נוער יהודים וישראלים המתגוררים בחו”ל ובוחרים לעלות לישראל ולשרת שירות מלא ומשמעותי בצה”ל, כחיילים בודדים. בארץ, נקלטים חברי הגרעין “בקיבוץ קולט”, אשר משמש להם בית חם ותומך לכל אורך מסלול שירותם הצבאי.
אגודת המים תורמת למגמת החקלאות בתיכון בית ירח זו משנת 2013 ברציפות, ורואה את פיתוח החקלאות בעמק הירדן, הן כמקור לפרנסת החברים והן כמעשה ציוני לאומי, בפרט כאשר מדובר על יישובי ספר הקובעים את גבולות המדינה.

קהילה מבוגרת 

אחזקת מערכות מחשוב במרכזי הגיל השלישי

עמותת המייסדים של עמק הירדן מקימה ומפעילה  שירותים קהילתיים ואחרים עבור אוכלוסיית הקשישים בעמק הירדן, מקדמת אינטרסים משותפים ומפעלי סיוע ורווחה לנזקקים מקרב הקשישים בעמק הירדן וכמו כן מפעילה את המרכז יום לקשיש ומכללת ביתנו לגיל הזהב. אגודת המים לקחה תחת חסותה את התפעול הכולל של כל מערכות המחשוב הפועלות בעמותה.

רכישת קלנועית לעמותת המייסדים

הענקת קלנועית חדשה לטובת עמותת המייסדים, שתשתמש את החברים במועדון לצרכים שונים במקום ולהתניידות חבריה.

רפואה וחירום

רכישת דפיברילטורים

הדפיברילטור הינו מכשיר מציל חיים אשר בשעת חירום מחזיר את קצב הלב לפעולה סדירה על ידי מתן שוק חשמלי. אגודת המים רכשה 8 דפיברילטורים עבור כל בתי הספר בעמק הירדן, הימייה למרכז המוזיקה והמחול ובנוסף רכשה 3 דפיברילטורים עבור מערך מתנדבי מד”א בעמק הירדן.

תרומת דפיברילטור לבית הספר "שחף"

תרומת הדפיברילטור לביה”ס “שחף” מצטרפת לתרומת דפיברילטורים לששת בתי הספר האזוריים להם תרמה אגודת המים העמק הירדן מכשירי החייאה דומים.

רכישת נגרר למערך הרפואי בעמק הירדן לשעת חירום

עגלה נגררת אשר מצוידת בציוד רפואי מציל חיים למתן עזרה ראשונה ובשעת חירום.

תרומה שנתית קבועה למרכז הרפואי ע"ש ברוך פדה, פוריה